DIERS

Start » Oferta » DIERS

DIERS - formetric 3D - zdjęcie aparatu

Zobacz pełną ofertę produktów DIERS na stronie producenta - www.diers.de (dostępna także wersja polska)


Analiza kręgosłupa i postawy najnowszej generacji

Z pewnością już nie raz zastanawialiście się Państwo nad ubocznymi skutkami badań radiologicznych (RTG, TK, MRI) wykonywanych za pomocą  promieniowania  rentgenowskiego. W celu ustalenia prawidłowej diagnozy, wykonania okresowych badań, wykonania badań przesiewowych oraz w ramach monitoringu przebiegu procesu usprawniania/rehabilitacji schorzeń kręgosłupa lekarze mieli jeszcze do niedawna do dyspozycji  jedynie metody badań klinicznych/fizykalnych  oraz prześwietleń za pomocą promieni rentgena. Właśnie to stało się powodem do szeroko zakrojonych poszukiwań metod alternatywnych dla celów pomiarów ciała ludzkiego, przy jednoczesnym uniknięciu skutków ubocznych napromieniowania. I oto mamy wyniki wieloletnich badań: opartą na projekcji wzorców świetlnych metodę pomiaru i analizy kręgosłupa w przestrzeni trójwymiarowej.

 

Trójwymiarowa analiza kręgosłupa

Jest to nieinwazyjna, bezpieczna dla pacjenta i personelu, alternatywa do badania rentgenowskiego. Trójwymiarowa analiza kręgosłupa to rewolucyjna i przyszłościowa kombinacja najnowocześniejszej techniki optycznej i cyfrowego przetwarzania danych. To szybki i bezdotykowy, w większości przypadków również automatyczny – bez użycia markerów, pomiar oraz analiza pleców i kręgosłupa pacjenta jak również różnic w długości kończyn dolnych. Wyniki pomiaru są bardzo dokładne, a dzięki błyskawicznej transmisji obrazu do komputera analiza danych następuje natychmiast po wykonaniu badania. Dzięki pomiarowi możliwa jest dokładna diagnoza ułatwiająca dobór możliwie najlepszej indywidualnej terapii.


Pomiar formetryczny 3D i 4D funkcjonuje w następujący sposób

DIERS-3D/4DPacjent stoi przed urządzeniem składającym się z cyfrowej kamery video i projektora. Projektor emituje równoległe linie pomiarowe na powierzchnię pleców, a cyfrowa kamera video przekazuje trójwymiarowy obraz do komputera. Program komputerowy natychmiast analizuje dane i ustala cyfrowy obraz  pleców, kręgosłupa oraz pozycję miednicy. Dzięki platformie o regulowanej wysokości można dokonać dokładnej symulacji korekcji postawy ciała (nierówność kończyn dolnych, skrzywienia  kręgosłupa, ustawienia miednicy itd.). W ramach monitoringu postępu leczenia z łatwością można obrazowo porównać stan aktualny ze stanami wcześniejszymi czy badaniem wyjściowym. Oparte na przeprowadzonych badaniach naukowych zaawansowane optyczne metody pomiaru umożliwiły uzyskanie obrazu postawy ciała i położenia kręgosłupa w przestrzeni trójwymiarowej. Wyniki pomiaru są pomocne w doborze i realizacji terapii oraz pozwalają  określić  postępy  leczenia.

 

 pobierz prezentację videoObejrzyj wideoprezentację DIERS formetric 4D - kliknij tu, aby pobrać ».

 

Zastosowanie kliniczne:

 

Funkcjonalna analiza systemu mięśniowo-szkieletowego

Analiza stóp i chodu • Analiza kręgosłupa i postawy Pomiar siły mięśni

FUNKCJONALNA ANALIZA UKŁADU MIĘŚNIOWO - SZKIELETOWEGO


Zobacz więcej »

Technologia formetrycznego pomiaru DIERS jest najbardziej rozpowszechnionym systemem do analizy światło-optycznej 3D kręgosłupa i postawy.
Procedury formetrycznego pomiaru DIERS zostały rozwinięte dzięki bliskiej współpracy z czołowymi uniwersytetami oraz projektom badawczym Unii Europejskiej.
Prawdziwym klinicznym celem było rozwinięcie systemu analizującego wolnego od radiacji w szczególności dla pacjentów ze skolioza.
System formatryczny DIERS jest metodą topografii powierzchownej pozwalającą skanować bez radiacji jak i bez użycia markerów. Metoda ta zawiera cyfrową rekonstrukcję 3D kręgosłupa. Pozwala nam zobaczyć zróżnicowane parametry kliniczne z obiektywnej i ilościowej analizy statycznej ciała i postawy, skoliozy oraz wszystkie formy deformacji.
Dzięki metodzie opartej na formetrycznej analizie pleców nie ma generalnej potrzeby przyklejania markerów. Anatomiczne punkty orientacyjne, linia przebiegu wyrostków kolczystych i rotacje kręgów są automatycznie wykrywane przez system.

Z produktem nowej generacji – DIERS 4D motion® został osiągnięty kamień milowy w zakresie analizy kręgosłupa. Po raz pierwszy możliwe są pomiary kręgosłupa i postawy ciała podczas chodu pacjenta.

 

Statyczne i dynamiczne badanie stóp.

Analiza chodu.

 

Analiza chodu

Płyta pomiarowa do mierzenia nacisku stóp rejestruje dokładne ułożenie stopy oraz działających sił nacisku, zarówno w badaniu statycznym jak i dynamicznym. Dzięki temu możliwa jest precyzyjna detekcja sił reakcji działających  na stopę i środka ciężkości podczas stania i chodzenia. Oprogramowanie pozwala na wizualizacje rozkładu sił nacisku na stopę w czasie rzeczywistym.

 

 

 

System DIERS® pedoscan umożliwia następujące pomiary:

Dostępne są płyty pomiarowe o długosci od 0,5 do 4 m.

 

DIERS pedogait ®

DIERS pedogaitBieżnia DIERSSystem DIERS pedogait ® umożliwia funkcjonalną wizualizacje sił reakcji podłoża na stopy podczas chodu i służy do dynamicznej analizy chodu.
W bieżni znajduje się jednometrowa platforma pedograficzna z 5.376 czujnikami do precyzyjnego pomiaru wartości nacisku. Częstotliwość pomiaru wynosi 100 Hz co odpowiada długości 10 ms. Dzięki temu zminimalizowane są pomiary błędne i nieprawdziwe. Na nieruchomej bieżni pedograf może zostać użyty do przeprowadzenia statycznego badania nacisku stóp lub do stabilometrii.

 

Urządzenie DIERS  pedogait ® jest przygotowane do jednoczesnego używania go z systemem do pomiaru kręgosłupa DIERS 4D motion ® oraz z modułem do pomiaru osi nóg DIERS leg axis ®.

 

 

Izometryczny pomiar siły mięśni - DIERS myoline professional

DIERS myolineDIERS myoline ® jest wielofunkcyjnym urządzeniem pomiarowym.
DIERS myoline ® jest kompaktowym rozwiązaniem do nagrywania i dokumentacji wszystkich istotnych parametrów siły mięśni wykonując badanie w maksymalnie 28 kierunkach.

W całym układzie pomiaru wysiłku Diers myoline ® jednoczy kilka konwencjonalnych urządzeń i oferuje urzytkownikowi znaczne oszczędności czasu ponieważ wszystkie pomiary mogą być wykonane w czasie gdy pacjent siedzi – nowe pozycjonowanie pacjenta nie jest konieczne.
Urządzenie to zostało opracowane i przetestowane w środowisku uniwersyteckim. Jego solidna konstrukcja gwarantuje wiarygodne wyniki pomiarów.

Diers myoline® wykonuje pomiary w 28 kierunkach:

Tułów :

- zgięcie / wyprost
- zgięcie boczne (prawo / lewo)
- rotacja ( prawo / lewo )

Nogi ( lewa i prawa ):

- zgięcie i wyprost nogi
- odwodzenie i przywodzenie nogi

Ramie (prawe i lewe ):

- bark na zewnątrz / rotacja do wewnątrz

Przedramie (prawe i lewe):

- zgięcie ręki ( biceps )
- wyprost ręki ( triceps)

Kręgosłup szyjny:

- zgięcie / wyprost
- zgięcie boczne ( prawo / lewo )

 

Badania postawy i chodu urządzeniem DIERS w Twojej placówce

Na zamówienie/zlecenie wykonujemy badania pacjentów.
Oferujemy Państwu wykorzystanie urządzenie DIERS w celu:

Maszy pytania?   Skontaktuj się z nami »


Zapraszamy do współpracy.


 

Aktualne wiadomości

 


 

Nasze nagrody i certyfikaty

I miejsce - Targi REH-MED Kielce 2013Złoty medal Targów Kielce REHMED PLUS 2014 za urządzenie FORMETRIC 4D motion labZłoty Medal Targów Kielce RehMed Plus 2015 za Formułę RimondiDIERSDIERS Wyróżnienie-XXIII-Targów-Sprzetu-Rehabilitacyjnego-2015-w-Łodzi-dla-Zintegrowanego-Systemu-Diagnostycznego-DIERSWręczenie Wyróznienia XXIII Targów Sprzetu Rehabilitacyjnego w Łodzi dla systemu DIERS

 


Zobacz szczegółowe informacje » Pobierz skróconą instrukcję obsługi » Przejdź na stronę producenta » Ośrodki posiadające urządzenia systemu DIERS » Biblioteczka DIERS » kup »

Nasi partnerzy

  • BTL
  • Diers

Odwiedź nasz kanał YouTube

youtube

Kontakt

Mediprofit APARATURA i SPRZĘT MEDYCZNY

ul. Kopernika 14 (Ip.), 27-400 Ostrowiec Świętokrzyski
tel. 602 280 960
e-mail biuro@mediprofit.pl