Biblioteczka FED

Start » Oferta » FED » Biblioteczka FED

SKOLIOZA IDIOPATYCZNA CZY WADA WRODZONA?

Wady wrodzone kręgosłupa są tematem budzącym wątpliwości w procesie usprawniania rehabilitacyjnego ze względu na ich różnorodność i nietypowość. Wykrywalność anomalii wzrasta po wnikliwej diagnostyce obrazowej, która powinna być omówiona w zespole medycznym przed podjęciem działań terapeutycznych... Czytaj więcej »


 

LECZENIE SKOLIOZ IDIOPATYCZNYCH

Leczenie skolioz idiopatycznych stanowi duże wyzwanie dla lekarza, fizjoterapeuty oraz innych członków zespołu leczącego. Istnieje wiele terapii leczących skoliozy, które łączy jeden cel: zatrzymać progresję skrzywienia i – jeśli to możliwe – w jak największym stopniu je skorygować. Jedną z nich jest metoda FED, która opiera się na trójwymiarowej korekcji kręgosłupa z jednoczesnym jego wydłużeniem... Czytaj więcej »


 

METODA FED W TERAPII SKOLIOZ

Wobec skomplikowanego i trudnego problemu leczenia skolioz, o czym świadczy chociażby fakt braku jednolitego sposobu postępowania w leczeniu tego schorzenia, metoda FED - jak określa ją sam autor "trójwymiarowe ustabilizowanie kręgosłupa przy jednoczesnym jego wydłużeniu i derotacji", to nowatorskie, zyskujące coraz więcej zwolenników w Polsce, Europie i na całym świecie, spojrzenie na terapię skolioz... Czytaj więcej »


 

PORÓWNANIE METODY FED I KONCEPCJI FITS W TERAPII FUNKCJONALNEJ SKOLIOZ

W dzisiejszych czasach terapia skolioz stanowi duże wyzwanie dla fizjoterapii. Wiele metod fizjoterapeutycznych pojawiających się na rynku medycznym oraz różnorodność technik zwiększają wachlarz usług fizjoterapeutycznych ośrodków rehabilitacyjnych. Pozostaje tylko pytanie, w jaki sposób poprowadzić terapię i jakich metod użyć, aby uzyskać najlepszy wynik terapeutyczny... Czytaj więcej »


 

LECZENIE SKOLIOZ METODĄ F.E.D. - OPIS PRZYPADKU

Skolioza – trójpłaszczyznowa deformacja kręgosłupa częstym oraz złożonym problemem obserwowanym wśród dzieci, jak również u osób dorosłych. Początkowo wpływa na zmianę funkcji w narządzie ruchu. Z czasem prowadzi do pojawienia się strukturalnych deformacji, których następstwem jest ból... Czytaj więcej »

Nasi partnerzy

  • BTL
  • Diers

Odwiedź nasz kanał YouTube

youtube

Kontakt

Mediprofit APARATURA i SPRZĘT MEDYCZNY

ul. Kopernika 14 (Ip.), 27-400 Ostrowiec Świętokrzyski
tel. 602 280 960
e-mail biuro@mediprofit.pl